KOSTEN EN VERGOEDINGEN
KIND EN JEUGD
We hebben contracten met verschillende gemeenten:
– Utrecht Spoor 030 en KOOS (Utrecht, Leidsche Rijn, De Meern, Vleuten, Haarzuilen)
– Utrecht Zuid- Oost (Zeist, Den Dolder, Huis ter Heide, Bosch en Duin, Austerlitz, De Bilt, Bilthoven, Maartensdijk, Groenekan, Hollandsche Rading, Westbroek, Bunnik, Odijk, Werkhoven)
– Utrechtse Heuvelrug
(Doorn, Amerongen, Driebergen-Rijssenburg, Leersum, Maarn, Maarsbergens en Overberg.
Om gebruik te maken van vergoeding vanuit de gemeente, is een verwijzing van de huisarts of het buurtteam nodig.
Voor de Utrechtse kinderen en jongeren verzorgen Spoor030 en KOOS de specialistische jeugdzorg. Wij zijn gecontracteerd door deze twee zorgaanbieders. Afhankelijk van uw postcode valt u onder KOOS of Spoor030. Kijkt u voor meer informatie en hulpverleningsmogelijkheden op:
JONG VOLWASSENEN
Ben je ouder dan 18 jaar dan wordt jouw zorg vergoed vanuit de zorgverzekering. Vanaf 2025 hebben wij met meerdere verzekeringsmaatschappijen een contract. Als je bij een van deze maatschappijen verzekerd bent, dan hoef je, behalve het eigen risico, niets te betalen voor de zorg bij UPPP. De facturen gaan rechtstreeks naar de verzekeraar.
Zilveren Kruis: | Zilveren Kruis De Friesland Interpolis FBTO |
ASR: | ASR Ik kies zelf! |
CZ: | CZ OHRA Nationale-Nederlanden |
Menzis: | Menzis Anderzorg |
ONVZ: | ONVZ ONVZ expat |
Salland | |
Zorg en Zekerheid | |
DSW: | DSW Stad Holland |
Caresq |
Ben je bij een andere verzekeraar verzekerd dan krijg je doorgaans een lager percentage vergoed en moet je dus een deel van de behandeling zelf betalen. Je moet in dit geval de facturen zelf indienen bij de verzekeraar. Zoek voor je de behandeling begint eerst goed uit hoeveel je vergoed krijgt. De kosten kunnen namelijk bij een langere behandelduur behoorlijk oplopen. Op contractvrijepsycholoog.nl kun je zien wat jouw zorgverzekeraar vergoedt.
Let op: Waar en hoe je ook verzekerd bent, je moet altijd eigen risico betalen. Dit betekent dat je per jaar 385 euro van de behandeling (of een ander bedrag afhankelijk van de hoogte van jouw eigen risico) altijd zelf moet betalen.
Tarieven
De tarieven zijn vastgesteld door de Nederlandse Zorg Autoriteit (NZA) en deze verschillen per registratie van jouw behandelaar. Er is een verschil in tarief tussen een GZ-psycholoog, Psychotherapeut en Klinisch Psycholoog. In de tarieven voor jouw afspraken bij de UPPP (directe tijd), zit ook de indirecte tijd (verslaglegging, overleg, telefoontjes) inbegrepen.
De zorgverzekeraar vergoedt alleen de zorgkosten wanneer er sprake is van een DSM-V classificatie. Het gaat dan om ADHD, autisme, persoonlijkheidsproblematiek, angst en dwang, trauma, depressie, selectief mutisme, genderidentiteitsproblematiek.
Wanneer er sprake is van lichtere problematiek zoals communicatieve problematiek, onzekerheid, opvoedingsproblemen en afstammingsvragen en er geen sprake is van een DSM-V diagnose wordt de zorg niet vergoed.
Als je de kosten zelf wilt betalen, hanteren we een tarief van EUR 120,- per sessie van 45 minuten. Sessies die niet 24 uur van tevoren zijn afgezegd, brengen we in rekening voor EUR 65,-.
ZELF BETALEN
Diagnostiek
Intelligentieonderzoek:
EUR 590,- (excl. Intake en advies)
Neuropsychologisch onderzoek:
EUR 715,- (excl. Intake en advies)
Intelligentie -en neuropsychologisch onderzoek:
EUR 1240,- (excl. Intake en advies)
Sociaal- emotioneel/ persoonlijkheidsonderzoek:
EUR 390,- / 650,- in overleg (excl. Intake en advies)
Groepsbehandeling
Emotie- en gedragsregulatietrainig waaronder SOVA:
EUR 800,- (excl. Intake en advies)
VO-groep:
EUR 760,- (excl. Intake en advies)
Incredible Years oudergroep:
EUR 1100,- (excl. intake en afrondend gesprek)
Download de complete tarievenlijst zelfbetalers 2025
We zijn niet BTW-plichtig.